KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14345146
nr 1434 5146
Ellen Palm
(f. 1888), Sverige
Blandteknik, "Sumatra". Signerad, daterad 1924, pannå, 44x60, yttermått inklusive ram: 54x70 cm
Kondition: slitage
Ellen Palm, svensk bildkonstnär född 1888, död (-).
Utrop:
500 kr
måndag 29 november 2021
kl 20:29:31